Karpacz - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Karpacza

Położony w województwie dolnośląskim Karpacz stanowi ważny punkt turystyczny Sudetów Zachodnich. Dojazd do miejscowości odbywa się droga wojewódzką nr 366, która łączy Piechowice z Kowarami. W miejscowości Ściegny z drogi tej należy skręcić na południowy zachód, skąd prowadzi ulica prosto do Karpacza. Karpacz od Jeleniej Góry dzieli dystans około 18 km. Do Wrocławia natomiast trzeba pokonać 124 km. Warszawa znajduje się w odległości 476 km od Karpacza, Kraków – 378 km, Poznań – 253 km, Gdańsk – 531 km, Szczecin – 381 km, natomiast Białystok – 663 km.

Uruchomiona w 1895 roku kolej obecnie nie funkcjonuje. Pociągiem najlepiej dojechać do Jeleniej Góry, a następnie przesiąść się w autobus jadący bezpośrednio do Karpacza. Informacje o dostępnych połączeniach, jak również miejscowych atrakcjach można znaleźć m.in. na stronie GoEuro. Obecnie w Karpaczu działa kilku przewoźników autobusowych m.in. PKS „Tour” Sp. z o.o. Jelenia Góra, PKS Trans-Pol Sp. z o.o. w Legnicy oraz Intertrans. Czas przejazdu z Jeleniej Góry do Karpacza wynosi maksymalnie 20-30 minut. Podróż busem można rozpocząć także z Wrocławia, jednak konieczna będzie przesiadka w Jeleniej Górze.

Karpacz jest dobrze skomunikowany z dużymi miastami w Polsce – m.in. Warszawą, Wrocławiem, Głogowem, Legnicą, Łodzią, Wałbrzychem i Zieloną Górą. Autobusy odjeżdżają z parkingu pod ośrodkiem zdrowia. Niektóre zatrzymują się też na ul. Konsytucji 3 Maja obok domu wczasowego „Bachus”. Oba punkty znajdują się w centrum miejscowości – łatwo można tu dotrzeć na piechotę. W Karpaczu działa też trzech przewoźników świadczących usługi przewozu osób i bagażu taksówkami. Blisko centrum miejscowości - przy ul. Obrońców Pokoju działa także wypożyczalnia rowerów, które mogą stanowić ciekawą alternatywę dla taksówek i pieszych wędrówek.

rozwiń
Karpacz - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij