Z psem w Karpaczu - najlepsze miejsca na spacery

Jeśli lubisz podróżować ze swoim psem i chciałbyś wiedzieć, gdzie w okolicach Karpacza mógłbyś zabrać go na spacer – przygotowaliśmy kilka propozycji. Najważniejsza informacja jest taka, iż pies bez problemu może przebywać na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Musisz jednak pamiętać o tym, aby prowadzić go bezpiecznie na smyczy i mieć dla niego przygotowany kaganiec. Ustawa w teorii zabrania wprowadzania psów na teren parku narodowego, jednak każdy z nich może osobno ustalić swoje zasady i zezwolić na wpuszczanie czworonogów, trzymając się określonych w regulaminie wytycznych.


Jeśli więc marzy Ci się spacer z Twoim pupilem na Śnieżkę – nie ma z tym żadnego problemu. Niestety, nie ma możliwości wjazdu wyciągiem, jednak spokojnie możesz spacerować szlakami pieszymi. Jeżeli Twój pupil nie może narzekać na nie najlepszą kondycję, z pewnością sobie poradzi. Na najwyższy szczyt Karkonoszy wchodzą bowiem nawet te najmniejsze psiaki.

Kolejną bardzo ciekawą wycieczką z Twoim pupilem może być wyprawa na Strzechę Akademicką. Trasa prowadząca do niej nie jest zbyt wymagająca. Spokojnie przespacerujesz się w pięknych okolicznościach przyrody – podziwiając niezwykłe, górskie widoki. Twój pies z pewnością wybiega się i będzie szczęśliwy z możliwości tak długiej wędrówki, z Tobą u boku. A spod Strzechy blisko także do Samotni. W schroniskach tych bez problemu dostaniesz też wodę i miskę dla swojego psa.

Nawet z centrum Karpacza blisko jest do lasów otulających miasto, praktycznie na całej jego długości. To dobre, zaciszne miejsca na spacery, w których będziesz mógł puścić swego psa ze smyczy i pozwolić mu się wybiegać. Warto udać się też na przykład na Karpatkę, czyli wzgórze będące ciekawym punktem widokowym, porośnięte pachnącymi sosnami i górujące nad zabudowaniami centralnej części miasta. Nie trzeba więc nawet zapuszczać się w wyższe partie Karkonoszy, by trochę się powspinać po zboczach gór.

Dobrym pomysłem na spacer z psem jest także trasa na Krucze Skały, także mieszczące się na terenie miasta. Ta formacja skalna znajduje się na wschód od centrum, nad prawym brzegiem rzeki Płomnicy. Dojść do nich można prosto z deptaku, w około 15-20 minut, kierując się wskazaniami drogowskazów, ustawionych od ulicy Skalnej, i spacerując leśną ścieżką odbijającą w prawo, za mostem na Płomnicy.

Jak widać, nie musisz się martwić, że zabranie psa na urlop do Karpacza to zły pomysł, ponieważ nigdzie nie będziecie mogli razem wyjść. Z roku na rok zmieniają się przepisy, które powoli znoszą zakazy dotyczące wędrówek górskich w towarzystwie czworonożnych przyjaciół. Warto więc najpierw sprawdzić regulamin szlaku/trasy, na który chcesz się wybrać ze swoim pupilem i zweryfikować, czy jest w nim surowo zakazane spacerowanie po danej okolicy właśnie z psem. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji i niepotrzebnych problemów, a urlop ze swoim pupilem, jak zwykle zaliczysz do udanych.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Z psem w Karpaczu - najlepsze miejsca na spacery opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij