Wynajmujesz noclegi - koniecznie popraw pozycję w mapach Google.

Wynajmując pokoje, niezależnie od wielkości obiektu, którym dysponujesz, zdarza się okres, kiedy nie masz w pełni wypełnionego kalendarza rezerwacji. Przy współpracy z portalem turystycznym Trivabook, chciałbym bezpłatnie udzielić Ci kilka wskazówek, jak poprawić pozycję wizytówki (pinezki) w mapie Google. Z moich własnych analiz mapa generuje znacznie więcej wyszukań lokalnych, niż własna strona internetowa. 

Nazywam się Mateusz Gwóźdź, a marketing to moja pasja od 8 lat.

Dodaj bezpłatnie obiekt noclegowy na 30 dni, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Tylko w sierpniu portal odwiedziło 65 tys. użytkowników z Polski.

Wizytówki w Google do niedawna niedoceniane, dziś kluczowe miejsce pozyskiwania klientów przez lokalne firmy.

Dlaczego warto prowadzić aktywnie wizytówkę noclegu w mapach?

1. Wizytówka w mapie wyświetla się nie tylko w wyszukiwarce Mapy, ale też nad wynikami organicznymi, czyli niesponsorowanymi. Jest to istotne, bo w tym miejscu wiele osób znajduje i wybiera odpowiedni  nocleg, nie szukając dalej wśród stron internetowych.

2. Klienci chętnie czytają opinie o noclegach właśnie w mapie Google.

3. Ułatwiasz dojazd osobom, które korzystają z nawigacji.

4. Otrzymujesz bezpłatny dostęp do statystyk.

5. Na bieżąco możesz zaprezentować wszystkie oferty, nowości i atrakcje.

7. W szybki sposób dzielisz się nowymi zdjęciami, filmami.

Co zrobić, aby Twoja wizytówka noclegów w mapie była najwyżej?

1. Wybierz właściwą kategorię główną. Wpisz w Google  popularne słowa kluczowe np. noclegi Zakopane, pokoje Zakopane. Zobacz jaką kategorię wybrały noclegownie z trzech najwyższych miejsc w mapach. Kategoria jest podana obok gwiazdek z opiniami.

2. Uzupełnij cały profil wizytówki, zadbaj, aby opis zawierał ważne słowa kluczowe np. noclegi, pokoje, kwatery + miasto itp.

3. Zbieraj pozytywne opinie. Użytkowników Google (gmail) jest kilka milionów w Polsce. Co oznacza, że wiele osób korzystających z Twojego noclegu może podzielić się opinią.

Poproś o opinię odwiedzających, oferując 5% rabatu. Najlepiej, aby dodali do opinii  zdjęcie.

Udzielaj się na grupach w mediach społecznościowych, a za pomoc poproś o opinie.

4. Odpowiadaj na opinie pełnymi zdaniami, używając słów kluczowych. Wystarczą trzy lub cztery zdania.

5. Dodaj swój obiekt do kilku dobrych wizytówek internetowych uzupełniając pełne dane (identyczne, jak w wizytówce). Wizytówki to strony typu. Trivabook, Zumi, Targeo, Yelp, Cylex, Pkt itp. W zupełności wystarczą darmowe konta, bez żadnych dodatkowych opcji płatnych.

6. Dodaj stronę do kilku ważnych katalogów stron – katalog.wp.pl, katalog.di.com.pl, katalog.interia.pl, katalog.hoga.pl. 

7. Umieść wiele zdjęć, z okolicy, wnętrza pokoi. Czym więcej tym lepiej, ale pamiętaj, aby były dobrej jakości. Rozważ nagranie krótkich filmów np. smartfonem.

8. Uzupełnij pozycję usługi w wizytówce. Możesz tam dodać rodzaje pokoi, pakiety specjalne np. Oferta dla par w walentynki 20% taniej, dodatkowe usługi np. SPA, śniadanie.

9. Na bieżąco dodawaj wpisy ze zdjęciem lub filmem. Możesz podejrzeć konkurencję i wyciągać wnioski, aby Twoje materiały były zawsze ciekawe.

10. Na bieżąco sprawdzaj statystyki. Zobacz ile osób dotarło do Twojej wizytówki, z czego było ich najwięcej (nazwa, słowa kluczowe, zdjęcia). 

11. Jeśli nie posiadasz, stwórz własną stronę www, w wizytówce Google. Pamiętaj, aby wszystkie treści zawsze były unikalne i zawierały ważne słowa kluczowe.

12. Zapraszaj lokalnych przewodników, czyli aktywne osoby w Google. Ich opinia ma większą moc, niż zwykłe konto klienta z jedną opinią.

13. Bądź sumienny i cierpliwy. Na efekty będziesz musiał poczekać miesiąc lub nawet trzy, ale nie poddawaj się, bo zapewniam, że warto.

 

Na zakończenie zapraszam Cię na portal Trivabook, oprócz umieszczenia oferty, dowiesz się więcej na temat marketingu w turystyce.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij