Na weekend w górach nigdy nie ma złej pory, a Karpacz bez wątpienia w 2016 stanowi jedną z najatrakcyjniejszych propozycji dla tego typu wypoczynku, jaką można sobie w Polsce wymyślić. Zachwycające o każdej porze roku Karkonosze z dumną “królewną Śnieżką”, doskonałe warunki do wielu górskich sportów, intrygująca historia regionu, szeroka gama doznań rozrywkowych - czegóż chcieć więcej?

Weekend nad morzem

Amatorzy wyciskania z siebie siódmych potów mogą cały weekend w górach w Karpaczu spędzić na niezliczonych trasach rowerowych. A zimą przy narciarskich stacjach, z deskami przypiętymi do stóp - odpowiednie dla siebie trasy i nartostrady znajdą zarówno początkujący, jak i bardzo zaawansowani narciarze. Rzecz jasna nie brakuje malowniczych, przecinających Karkonoski Park Narodowy wzdłuż i wszerz szlaków, wytyczanych z myślą o piechurach czy biegaczach narciarskich.

Pomimo dość oczywistych skojarzeń, weekend w górach w Karpaczu w 2016r. równie dobrze może być pełen wodnych szaleństw. Miejscowe pływalnie i baseny dysponują zazwyczaj bardzo bogatym zestawem urządzeń i zabiegów SPA, dzięki którym da się zrelaksować iście błyskawicznie. Bodaj najwięcej atrakcji czeka na gości Aquaparku Gołębiewski.

Weekend w górach

Amatorzy historii i odkrywania rozmaitych tajemnic też powinni być zadowoleni z weekendu w górach w Karpaczu. Niekwestionowanym symbolem miasta jest zachwycająca Świątynia Wang, sprowadzona z Norwegii w połowie XIX wieku. Charakterystyczne są także zabytkowe karczmy sądowe, jak np. Bachus. Karpacz można też potraktować jako bazę wypadową dla dłuższej wycieczki - daleko w góry nocując w klimatycznych schroniskach albo np. do kolejnych dworków i zameczków tworzących niezwykłą Dolinę Pałaców i Ogrodów.

Weekend w górach w Karpaczu można też spędzić skupiając się na rozrywce. W mieście jest kilka kręgielni, parków na świeżym powietrzu (np. posiadająca tor saneczkowy “Kolorowa”) czy też niecodziennych, stawiających na wysoki poziom interakcji muzeów. Sporą - i zasłużoną - popularnością cieszą się m.in. kolekcja starych konsol do gier, utrzymane w klimacie Dzikiego Zachodu Western City czy wystawy oryginalnych budowli z klocków LEGO. Nie można zapominać o słynnym Miejskim Muzeum Zabawek.

Wyjeżdżając na weekend w góry do Karpacza lepiej nie zapominać o porządnym naładowaniu aparatu fotograficznego. W “królestwie Liczyrzepy” praktycznie co kilometr znajduje się malowniczy zakątek, który warto uwiecznić na zdjęciu. Wodospady przy zaporze na Łomnicy, zadziwiające kształtami formacje skalne, wiekowe kapliczki - słynna św. Wawrzyńca na Śnieżce czy św. Anny przy cudownym źródełku, piękne kotlinki i doliny… Album z wycieczki z pewnością będzie obfity i ładny.

Do tego jeszcze ciekawostki w rodzaju Trójkąta Bermudzkiego, stare kopalnie uranu w Kowarach, mysłakowicki ParkFauny i Flory Słodkowodnej… Wyliczanka byłaby niezwykle długa, zatem jedno jest pewne - w trakcie weekendu w Karpaczu na miłośników gór czeka tyle atrakcji, iż z pewnością będą chcieli tutaj jeszcze nie raz wrócić.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij