Wioska Lapońska Kalevala

Kawałek Finlandii przeszczepiony tuż pod karkonoskie szczyty. Wioska Lapońska Kalevala w Borowicach to przede wszystkim oryginalny hotel, ale docelowo ma stać się także swoistym centrum kulturalno-edukacyjnym. Nocowanie, zwiedzanie, poznawanie północnych zwyczajów i historii, zabawa - pełna dowolność wyboru. W 2018 r. zakończył się drugi z zaplanowanych trzech etapów inwestycji.

Z czym najczęściej kojarzy się Finlandia? Saunami, reniferami, psimi zaprzęgami, mroźną i śnieżną zimą, świętym Mikołajem, Nokią i innowacyjnymi technologiami, Muminkami… a także specyficznym, spokojnym stylem życia i systemem edukacji, który wielu uważa za najlepszy i najefektywniejszy na świecie. I niemal wszystkich tych rzeczy będzie można doświadczyć w Kalevali. Borowicka Wioska Lapońska współpracuje z fińską ambasadą oraz rozmaitymi organizacjami działającymi w północnej Europie. To chyba najlepsze potwierdzenie, że tuż pod Karpaczem powstaje “Mała Finlandia” z prawdziwego zdarzenia.

Charakterystyczne lapońskie namioty wyposażono nowocześnie - wręcz luksusowo - a dzięki ogrzewaniu zapewniają komfortowy nocleg przez cały rok. Największy w Wiosce Lapońskiej pomieści od 60 do nawet 80 osób - służy głównie do konferencji, szkoleń oraz zajęć szkoły fińskiej. W dwugodzinnym programie m.in. gry i zabawy edukacyjne (od terenowych po wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości), rozpalanie sauny, spacer z husky czy przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Cała Kalevala usiana jest elementami typowymi dla lapońskich krajobrazów: mała architektura w rodzaju niliatty (budki na zamówione specjały kuchni fińskiej), wiszące namioty i hamaki w strefie relaksu hygge, beczki kąpielowe… Sporymi atrakcjami są także Domek Muminka oraz wiernie zrekonstruowany Namiot Wikinga, zbudowany przez przez współtwórcę scenografii popularnego serialu historycznego “Vikings”. Warto również wspomnieć o Wieczorach Lapońskich, zapewniających jedyne w swoim rodzaju doznania z wypoczynku niczym w Finlandii.

Poza tym Wioska Lapońska Kalevala z Borowic od czasu do czasu organizuje wystawy tematyczne, koncerty oraz różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Np. wizytę świętego Mikołaja.

UWAGA - turyści planujący zwiedzanie Kalevali nie powinni jechać do Borowic w ciemno. Dopóki Wioska Lapońska będzie jeszcze w budowie, opcja krajoznawczej wycieczki może być w pewnych okienkach czasowych niedostępna.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Cennik Wioski Lapońskiej Kalevala w Borowicach - stan na wrzesień 2018:

 • 15 zł za 45 minut zwiedzania z przewodnikiem (dziennie 8 wejść, od 10:00 do 17:00)
 • 40-50 zł/os. za 2 h zajęć w szkole fińskiej (terminy do uzgodnienia z działem obsługi klienta)
 • 100 zł/os. za nocleg w całorocznych hamakach
 • 200 zł/os. za nocleg w namiotach wiszących
 • 500 zł za nocleg w namiotach lapońskich dla maks. 4 osób
 • 500 zł za nocleg w Namiocie Wikinga dla maks. 2 osób
 • ok. 2999 zł za Wieczór Lapoński (6 h) dla maks. 15 osób ; opcja przywiezienia gości do Borowic przez organizatora (z odległości ok. 30 km od Kalevali)
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Mała Finlandia nieopodal Karpacza. Kalevala w Borowicach jest i niezwykłym hotelem, i fascynującym parkiem kulturowym jednocześnie. Obok noclegów w typowo północnych namiotach (a nawet w Domu Muminka), Wioska Lapońska oferuje szereg interesujących atrakcji. Relaks w saunach i beczkach kąpielowych, odpoczynek w wiszących namiotach, zajęcia w szkole fińskiej, tematyczne wystawy i wiele, wiele więcej.

Wioska Lapońska Kalevala adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wioska Lapońska Kalevala, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wioska Lapońska Kalevala.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Wioska Lapońska Kalevala. Redakcja serwisu www.karpacz.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 15 zł
  Wioska Lapońska Kalevala cena biletu normalnego: od 15 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wioska Lapońska Kalevala opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij