Trasa rowerowa przez Dolinę Sowią

Kolejna, tym razem niezbyt długa, bo około 10 kilometrowa trasa rowerowa rozpoczyna się przy Domu Wczasowym Bachus, pełniącym niegdyś funkcję karczmy sądowej.

Spod Bachusa kierować się należy do ulicy Mikołaja Kopernika i przejeżdżając obok Muzeum Sportu i Turystyki, skręcić następnie w prawo, w stronę dzielnicy Karpacza - Wilcza Poręba. W miejscu skrzyżowania zielonego i żółtego szlaku dalej należy się kierować tymi kolorami.

W miejscu gdzie skończy się asfalt, a zacznie las, wjechać należy na leśną ścieżkę, z której zboczyć trzeba na szlak zielony, prowadzący do kolejnej „krzyżówki”, gdzie wybierając czarny szlak jechać należy w kierunku Doliny Sowiej. Od tej pory trasa staje się trudniejsza i bardziej wymagająca. Po osiągnięciu wiaty, skręt w lewo.

Jadąc dalej, prostą ścieżką, docieramy do zielonego szlaku, z którego jednak zjechać należy w dół, do szlaku czarnego. Po drodze przystanąć można tuż obok Kruczych Skał i wspiąć się na nie już bez roweru aby popodziwiać przepiękną panoramę Karkonoszy. Jadąc dalej dojeżdża się do ulicy Obrońców Pokoju, która prowadzi już do centrum Karpacza.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
Trasa rowerowa przez Dolinę Sowią adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasa rowerowa przez Dolinę Sowią, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasa rowerowa przez Dolinę Sowią.
  • 58-540 Karpacz
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasa rowerowa przez Dolinę Sowią opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij