Trasa rowerowa przez Przełęcz Okraj

Okolice Karpacza i całe Karkonosze stanowią fantastyczne tereny do wycieczek rowerowych, które dzięki zróżnicowaniu terenu zadowolą zarówno doświadczonych kolarzy górskich, jak i turystów preferujących bardziej spokojną, rekreacyjną jazdę.

Jedna z ciekawych tras, o długości 25 km, rozpoczyna się w centrum miasta. Kierować się należy w stronę ulicy Mikołaja Kopernika, przejeżdżając zaraz obok Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie skręcić trzeba w prawo, w ulicę Obrońców Pokoju, będącą wygodną do jazdy drogą asfaltową w stronę Wilczej Poręby.

Stamtąd, kierując się zielonym szlakiem turystycznym, dojedziemy do historycznie znanej dzielnicy Karpacza - Budniki i dalej, leśną szutrową ścieżką aż na przełęcz Okraj.

Po dotarciu na szczyt przełęczy (1046 m n.p.m.) można przekroczyć granicę i kontynuować wycieczkę w Czechach. Omawiana trasa karze jednak jechać drogą asfaltową, nie przejeżdżając granicy, aż do parkingu na Rozdrożu pod Sulicą.

Tam, poświęcając chwilę na krótki odpoczynek, należy następnie kierować się żółtymi znakami turystycznymi, dojeżdżając do Przełęczy Kowarskiej. Stamtąd z kolei prowadzi droga asfaltowa do jednej z dzielnic Kowar - Krzaczyny. Przejeżdżając przez przejazd kolejowy, skręcić należy za nim skręcamy w lewo, kierując się z powrotem do Karpacza i przez Osiedle Skalne do centrum miasta.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
Trasa rowerowa przez Przełęcz Okraj adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasa rowerowa przez Przełęcz Okraj, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasa rowerowa przez Przełęcz Okraj.
  • 58-540 Karpacz
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasa rowerowa przez Przełęcz Okraj opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij