Tajemniczy Las

Multimedialna, w pewnym stopniu interaktywna wystawa przyrodnicza. Tajemniczy Las w Starym Browarze w Bukowcu pozwala z bliska zobaczyć to wszystko, co najczęściej umyka turystom podczas spacerów. Czy to z powodu naturalnej płochliwości zwierząt, czy to zerowej uwagi, jaką większość osób obdarza rośliny.

Ekspozycja w Tajemniczym Lesie prezentuje najbardziej charakterystyczne dla Kotliny Jeleniogórskiej gatunki fauny i flory. Całość podzielono na 7 stref, na miłośników przyrody czekają m.in. imitujące naturalne środowisko dioramy ze spreparowanymi dzikimi zwierzętami, tablice edukacyjne (w tym instalacje multimedialne), salka kinowa z filmami dokumentalnymi czy szereg gier i zabaw. Na przykład naśladowanie zwierzęcych odgłosów czy rozpoznawanie drzew po korze.

Tajemniczy Las w Bukowcu posiada też imponującą kolekcję zbiorów łowieckich. Wirtualnym przewodnikiem po tym niezwykłym muzeum jest zresztą myśliwy Hubert. Wystawę urządzono w Starym Browarze bukowieckiego folwarku. Godziny otwarcia: 10:00-18:00, od wtorku do niedzieli.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Tajemniczego Lasu w Bukowcu:

  • bilet normalny 18 zł
  • bilet ulgowy 15 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Nowoczesne muzeum przyrodnicze, w którym tradycyjną wystawę połączono z multimedialnymi i interaktywnymi instalacjami. Tajemniczy Las w Bukowcu posiada 7 wyodrębnionych stref, prezentujących regionalną faunę i florę oraz eksponaty myśliwskie. Placówka mieści się w zrewitalizowanym Starym Browarze, na terenie zabytkowego kompleksu parkowo-pałacowego.

Tajemniczy Las adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Tajemniczy Las, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Tajemniczy Las.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Tajemniczy Las. Redakcja serwisu www.karpacz.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 15 zł
    Tajemniczy Las cena biletu ulgowego: 15 zł
  • 18 zł
    Tajemniczy Las cena biletu normalnego: 18 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Tajemniczy Las opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij