Spływy pontonami raftingowymi

Spływy pontonami raftingowymi rzeką Bóbr organizowane przez firmę Berga, to doskonała przygoda dla każdego, łącząca w sobie aktywny wypoczynek, spędzanie czasu na łonie natury, poznawanie intrygujących miejsc i naukę wzajemnej współpracy na wodzie. Każdy uczestnik otrzymuje niezbędne dla bezpieczeństwa wyposażenie: w tym kask i asekuracyjną kamizelkę. Poza tym do spływów wykorzystuje się wyłącznie profesjonalne pontony (maks. 7 osób, 6+1), przyjazne również dla osób które nigdy wcześniej nie miały wiosła w rękach.

Aktualnie - stan na marzec 2018 - Berga oferuje trzy podstawowe trasy spływów pontonowych, ruszające z dwóch różnych przystani: we Wleniu (2) przy ul. Zarzecze 1 oraz Łomnicy, tuż przy przepięknym Pałacu Łomnica i przyległym Folwarku. Dwa z raftingowych szlaków to wyprawy pod nazwą "Bobrowa Dolina", wyróżniające się wspaniałymi widokami Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Proponowane warianty liczą 6 oraz 10 kilometrów, szacunkowy czas spływów pontonami to odpowiednio 1,5 i 2,5 godziny.

Natomiast trzecia propozycja spływu to pięciokilometrowy odcinek Bobrów-Łomnica. Przy odpowiednio wysokim poziomie wody w rzece wycieczka trwa od 1 do 1,5 godziny. Optymalne warunki najczęściej panują tutaj w kwietniu. Z kolei przystań we Wleniu zwykle funkcjonuje od kwietnia do listopada - naturalnie wszystko zależy od pogody. Na miejsce można przyjechać samochodem. Zostawić go na parkingu przy przystani, skąd organizator zabiera uczestników w górę rzeki, aby rozpocząć raftingową wycieczkę.

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna. Firma usługowo-turystyczna Berga organizuje swoje spływy pontonem przede wszystkim w weekendy, przy czym większe grupy mogą umówić się także na inny dzień. Wyjątkiem są też miesiące wakacyjne, kiedy to przystań we Wleniu jest czynna codziennie dla wszystkich chętnych na sprawdzenie, jakie wrażenia oferuje rafting.

Z kolei Berga proponuje również imprezy integracyjne z ekstremalnym zacięciem, gwarantujące masę mocnych wrażeń kolonie i obozy, paintballowe rozgrywki, off-roadowe rajdy rozmaitymi pojazdami oraz własną szkółkę narciarską, działającą w Karpaczu na stoku "Pod Wangiem".

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Cennik spływów pontonami raftingowymi:

Trasy Bobrowa Dolina - 6 km (1,5 h) / 10 km (2,5 h):

 • Dorośli - 38/48 zł;
 • Dzieci do 12-go roku życia - 32/38 zł;
 • Dzieci do 4 lat - 10 zł;
 • 2 x dorosły + 1x dziecko - 100/130 zł;
 • 2x dorosły + 2x dziecko - 130/160 zł;
 • Grupy dzieci - 35 zł/osobę, jeden opiekun przypadający na grupę powyżej 10 osób gratis;
 • Grupy firmowe - 75/85 zł/osobę

5 km trasa Bobrów Łomnica na górnym odcinku rzeki Bóbr (czas trwania ok. 1-1,5 h):

 • Dorośli - 38 zł;
 • Dzieci do 12-go roku życia - 30 zł;
 • Dzieci do 5 lat - 5 zł;
 • 2 x dorosły + 1x dziecko - 98 zł, dodatkowe dziecko + 25 zł;
 • 2x dorosły + 2x dziecko - 120 zł, dodatkowe dziecko + 25 zł;
 • Grupy dzieci - 35 zł/osobę, jeden opiekun przypadający na grupę powyżej 10 osób gratis;
 • Grupy firmowe - 75 zł/osobę
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Rafting to nie tylko spływy gwałtownymi potokami najwyższych pasm górskich. Na rzece Bóbr panują znakomite warunki dla amatorów. 1,5-kilometrowy odcinek od Bobrowa do Łomnicy zapewni ok. 1-1,5h ekstremalnych doznań. Berga organizuje również nieco dłuższe spływy z przystani we Wleniu. Pokonanie żywiołu w pontonie wymaga koordynacji działań całej załogi i wysiłku fizycznego.

Spływy pontonami raftingowymi adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Spływy pontonami raftingowymi, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Spływy pontonami raftingowymi.
Ceny biletów / cennik wejść do Spływy pontonami raftingowymi. Redakcja serwisu www.karpacz.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 5-38 zł
  Spływy pontonami raftingowymi cena biletu ulgowego: 5-38 zł
 • 38-48 zł
  Spływy pontonami raftingowymi cena biletu normalnego: 38-48 zł
 • od 98 zł
  Spływy pontonami raftingowymi cena biletu rodzinnego: od 98 zł
 • Grupowy 35-85 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Spływy pontonami raftingowymi opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij