Solana - grota solna inhalacyjna

Solana - grota solna inhalacyjna, dzięki swojemu wyjątkowemu mikroklimatowi wyniku wykorzystania naturalnych właściwości soli. Ma działanie profilaktycznie, lecznicze i rekreacyjnie. Poprawia samopoczucie, ale także wzbogacają organizm o niezbędne związki, ponieważ mikroklimat tworzony jest w warunkach odpowiedniej wilgotności i w obecności biopierwiastków, takich jak: jod - odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, a więc i prawidłową przemianę materii, wapń - stanowi 1, 5 - 2% masy ciała i odgrywa kluczową rolę w procesach biochemicznych i fizjologicznych, natomiast sód, chlor, potas - funkcje tych pierwiastków są ze sobą ściśle powiązane

Sól kamienna, użyta w grocie, a wykorzystywana również do budowy lamp solnych, jest naturalnym ujemnym jonizatorem - poprawia jakość powietrza, produkując korzystne jony ujemne.

Z medycznego punktu widzenia zastosowanie solanki jest bardzo szerokie, a szczególnie przydatne w leczeniu wspomagającym schorzeń:

- schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych
- alergie
- schorzenia dermatologiczne
- choroby układu sercowo - naczyniowego
- choroby układu pokarmowego
- niedoczynność, nadczynność tarczycy
- choroby reumatyczne
- stany wzmożonego napięcia układu nerwowego /nerwice, stany stresowe/


UWAGA - inhalacyjna grota solna znajdująca się w Domu Wczasowym Mieszko przy ulicy Mickiewicza w Karpaczu wstrzymała działalność.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Morski klimat na wyciągnięcie ręki w samym sercu Karkonoszy. A to wszystko dzięki jaskini solnej, którą może poszczycić się Karpacz. Krótka sesja inhalacyjna w grocie może przysłużyć się zdrowiu oraz procesowi leczenia niektórych schorzeń. Na miejscu można zaopatrzyć się również w lampę solną, której naturalna jonizacja poprawia jakość domowego powietrza.

LINK DO PANORAMY
Solana - grota solna inhalacyjna adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Solana - grota solna inhalacyjna, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Solana - grota solna inhalacyjna.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Solana - grota solna inhalacyjna. Redakcja serwisu www.karpacz.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 11 zł
    Solana - grota solna inhalacyjna cena biletu ulgowego: 11 zł
  • 15 zł
    Solana - grota solna inhalacyjna cena biletu normalnego: 15 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Solana - grota solna inhalacyjna opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij