Skocznia Narciarska Orlinek

Skocznia Narciarska Orlinek to wielofunkcyjna atrakcja znajdująca się przy ulicy Olimpijskiej w Karpaczu. Uzyskała ona nawet homologację FIS. Jej rekord został ustanowiony w 2004 roku, w czasie Mistrzostw Polski Seniorów w Skokach Narciarskich przez Adama Małysza, który skoczył na 94,5m.

Potencjał tego obiektu nie wyczerpuje się jednak tylko w zimie. W lecie, skocznia przeobraża się bowiem w centrum sportów ekstremalnych. Dzięki temu można skakać z jej szczytu, zjeżdżać na linach czy chodzić po wiszących na niej mostach. Turyści mogą również wspiąć się na punkt widokowy na jej szczycie i oglądać przepiękne widoki Karpacza i Karkonoszy.

Historia obiektu sięga 1912 roku, kiedy to niedaleko obecnego hotelu Orlinek postawiono pierwszą drewnianą skocznię. Zmodernizowano ją jednak w 1932 roku, podnosząc punkt krytyczny do k-45. Po II wojnie światowej konstrukcję rozebrano ze względu na jej zły stan techniczny. Chwilę potem rozpoczęto jednak pierwsze prace budowlane nad wznoszeniem nowego obiektu, pod kierunkiem Stanisława Marusarza.
Niestety drewnianej skoczni nie oszczędzały silne wiatry, więc w 1979 roku wybudowano całkiem nową skocznię na solidnym, metalowym szkielecie. Kolejna przebudowa i modernizacja miała miejsce w 2000 roku, przed Mistrzostwami Świata Juniorów. Wtedy to dobudowano także wieżę sędziowską i trenerską oraz odwodniono i dośnieżono zeskok.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Jedna z wizytówek Karpacza, nawet jeśli lata największej świetności ma już za sobą. Pierwszą skocznię wybudowano tu w 1912 r., stojącą dziś - 57 lat potem. Rekordzistą obiektu od Mistrzostw Polski w 2004r. jest Adam Małysz, który uzyskał 94,5 metra. Latem, skocznia przeistacza się w ośrodek sportów ekstremalnych, a przez cały rok jest oryginalnym punktem widokowym.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Skoczni Narciarskiej Orlinek:

LINK DO FILMU LINK DO PANORAMY
Skocznia Narciarska Orlinek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Skocznia Narciarska Orlinek, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Skocznia Narciarska Orlinek.
  • Ulica
    Olimpijska
    Skocznia Narciarska Orlinek mieści się przy ulicy Olimpijska w Karpaczu
  • 58-540 Karpacz
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Skocznia Narciarska Orlinek opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij