Skijoering

Młoda i efektowna dyscyplina sportu, dla której Karpacz stał się najważniejszym ośrodkiem w Polsce. Od 2012 roku systematycznie odbywają się tutaj zawody, które mają rangę Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Połączenie w zimowej scenerii motocrossu, nart wodnych i kuligu zapewnia jedyny w swoim rodzaju show.

Skijoering wywodzi się ze Skandynawii i Szwajcarii, a oznacza ni mniej ni więcej, tylko “ciągnięcie nart”. Czynność, niegdyś wysoce pomocna przy wykonywaniu pracy w terenie oraz szybkim pokonywaniu dużych odległości, stała się podstawą do rozwoju nowej, systematycznie zyskującej na popularności dyscypliny. Podstawową różnicą między współczesnym skijoeringiem a tym, co na początku XX wieku dla zabawy uskuteczniali Helweci, jest siła pociągowa. Dawniej były nią konie, a dziś ich rolę praktycznie w całości przejęły motocykle, skutery śnieżne i quady.

Na wrażenia kibiców najmocniej działa fakt, że clou zawodów są wyścigi par - po przejazdach eliminacyjnych, w których liczy się uzyskany czas na “czystym torze”, przychodzi pora na rywalizację ramię w ramię i koło w koło. Kierowca z trzymającym się raczej krótkiej liny narciarzem muszą cały czas współpracować przy wyborze optymalnej linii przejazdu, a tego cały czas mieć na oku przeciwników. Chwila nieuwagi i wywrotka gotowa, dlatego też listy obowiązkowych ochraniaczy i regulacji dotyczących dozwolonego sprzętu są bardzo długie.

Organizatorem niezwykle widowiskowych zawodów jest firma SkiVegas, która w Karpaczu prowadzi również stok “Relaks” oraz szkółkę narciarską. Impreza nie ma jednej, stałej lokalizacji - czasami odbywa się na stadionie miejskim, a czasami na wspomnianym stoku.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Niebywale widowiskowa konkurencja, łącząca motorsport i konkurencje zimowe. Korzenie skijoeringu sięgają początku XX wieku. Ciągnięcie narciarza przez konia było wtedy praktycznym sposobem transportu i pracy w trudnym terenie. Dziś siłę pociągową zapewniają ryczące konie mechaniczne motorów, a wyścigi par motocyklista-narciarz zapewniają wielkie emocje.

Skijoering adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Skijoering, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Skijoering.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Skijoering opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij