Ścieżka turystyczna Dolina Wilczego Potoku

Ścieżka turystyczna "Dolina wilczego potoku" znajduje się przy Centrum Informacji Karkonoskiego Parku Narodowego, we wczasowej dzielnicy Karpacza – Wilczej Porębie.

Trasa wiedzie zarówno wśród łąk, jak i w terenie leśnym. Ma długość 3,6 kilometra i na jej przebycie należy poświęcić od 1,5 do 2 godzin. Na ścieżce ustawiono 8 tablic informacyjnych, tematyką obejmujących m.in. faunę, botanikę, geomorfologię czy ornitologię. Można dowiedzieć się z nich jaką rolę pełni w lesie martwe drewno, w jaki sposób i dlaczego przebudowany został lokalny drzewostan, czym jest archiwum genetyczne jodły pospolitej oraz czym od zwykłych budek dla ptaków, różnią się budki dla nietoperzy.

Spacer ścieżką "Dolina Wilczego Potoku" to doskonała okazja na przybliżenie procesów, zachodzących w naturze oraz zapoznanie się z działaniami, jakie podejmuje Karkonoski Park Narodowy, by chronić przyrodę.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
Ścieżka turystyczna Dolina Wilczego Potoku adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ścieżka turystyczna Dolina Wilczego Potoku, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ścieżka turystyczna Dolina Wilczego Potoku.
  • 58-540 Karpacz
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ścieżka turystyczna Dolina Wilczego Potoku opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij