Schronisko Strzecha Akademicka

Schronisko PTTK Strzecha Akademicka położone jest na zachodniej stronie polany Złotówki, na wysokości 1258 m. Jest to drugie co do wielkości (obok schroniska Pod Łabskim Szczytem) i najstarsze schronisko w Karkonoszach.

Już w I połowie XVII wieku, przy szlaku wiodącym z Karpacza na Śnieżkę istniała buda pasterska służąca górskim wędrowcom. W 1986r. powstało pierwsze schronisko turystyczne, które w 1906 roku spłonęło. Obecne schronisko powstało 1907 r i było wielokrotnie modernizowane i przebudowywane.

Po wojnie, schronisko przejęte zostało przez organizację studencką BRATNIA POMOC i z tego okresu pochodzi dzisiejsza nazwa - Strzecha Akademicka. W latach 1950-56 był tu dom wczasowy FWP. Od 1957 roku Strzecha Akademicka jest własnością Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Ważne dla funkcjonowania schroniska zimą było postawienie w latach 70-tych wyciągu orczykowego na Hali Złotówka. Przy schronisku znajduje się także początek szlaku żółtego do Karpacza > Biały Jar (1h).

W Strzesze Akademickiej dostępnych jest 140 miejsc noclegowych i restauracja z domową kuchnią.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Placówka PTTK, w której na strudzonych wędrowców oczekuje 140 miejsc noclegowych oraz restauracja serwująca typowo domowe dania. Strzecha Akademicka mieści się przy jednym ze szlaków łączących miasto Karpacz ze Śnieżką, w zachodniej części polany Złotówki, na wysokości 1258 m. Schronisko wybudowano w 1907 roku, co czyni je jednym z najstarszych w Karkonoszach.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Strzechy Akademickiej:

Schronisko Strzecha Akademicka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko Strzecha Akademicka, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko Strzecha Akademicka.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko Strzecha Akademicka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij