Schronisko Nad Łomniczką

Schronisko "Nad Łomniczką" jest to niewielki drewniany budyneczek zbudowany nad potokiem Łomniczki, na wysokości 1002 m n.p.m. Zlokalizowany jest przy czerwonym szlaku turystycznym, który prowadzi do Kotła Łomniczki, a następnie na Równię pod Śnieżką. Pierwszą zabudowę wzniesiono w tym miejscu na początku XIX w. w postaci szałasu myśliwskiego, a następnie powstała gospoda oraz ścieżka w stronę Śnieżki. Jako jedyne schronisko w tym rejonie, posiada własną turbinkę elektryczną. Dziś, obiekt jest właściwie bufetem turystycznym, dysponującym 50 miejscami konsumpcyjnymi w przytulnej salce. Nie ma możliwości noclegu.

Schronisko stanowi ulubiony cel spacerów wczasowiczów z Karpacza, a zimą docierają tu nawet kuligi.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Może i nie imponuje wyglądem i gabarytami, za to zapewnia nieocenione schronienie w przypadku nagłego załamania pogody lub innej potrzeby. Stanica stoi nieopodal przepływającej obok Łomniczki, przy czerwonym szlaku na Równię pod Śnieżką, na wysokości 1002 m n.p.m. W schronisku Nad Łomniczką nie ma niestety miejsc noclegowych, są jednak bufet i jadalnia dla 50 osób.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Schroniska nad Łomniczką:

Schronisko Nad Łomniczką adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko Nad Łomniczką, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko Nad Łomniczką.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Schronisko Nad Łomniczką - telefon: +48691112204
  • Ulica
    Kocioł Łomniczki
    Schronisko Nad Łomniczką mieści się przy ulicy Kocioł Łomniczki w Karpaczu
  • 58-540 Karpacz
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko Nad Łomniczką opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij