Schronisko na Przełęczy Okraj

Przytulna, strzelista chatka oddalona o kilka niespiesznych kroków od terytorium Czech. Do czasu dołączenia do strefy Schengen znajdowało się tutaj najwyżej (1046 m n.p.m.) położone w Polsce drogowe przejście granice.

Schronisko PTTK na potrzeby turystów oddaje darmowy parking i 40 miejsc noclegowych. Pokoje pomieszczą od 2 do 7 gości. Za niewielką dopłatą można przenocować pod dachem również swojego psa – pod warunkiem, że zwierzak będzie miał założony kaganiec. Łazienki pozwolą odświeżyć się po długiej podróży/wędrówce. Miejscowy bar serwuje m.in. zupy, pierogi, kotlety, ser smażony – każdy powinien móc wybrać coś, co skutecznie uzupełni zapasy energii i jednocześnie odpowiada jego preferencjom smakowym. Sala z kominkiem i zewnętrzny krąg pod ognisko perfekcyjnie nadają się na małe biesiady lub zabawę sylwestrową.

Recepcja mieści się w osobnym, niewielkim domku. Dodatkowo w schronisku działa wypożyczalnia rowerów.

Schronisko na Przełęczy Okraj powstało z dawnej gospody i bacówki. Zajazdy dla turystów budowano w tym miejscu już w pierwszych latach XIX wieku.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Nadgraniczne schronisko, położone jakieś 50-55 metrów od umownej linii rozdzielającej Polskę z Czechami, na Przełęczy Okraj. Placówka PTTK może przyjąć maksymalnie 40 gości jednocześnie. Do dyspozycji turystów są darmowy parking samochodowy, łazienki, niewielki bar oraz klimatyczna świetlica z kominkiem. Dodatkowo są wypożyczalnia rowerów oraz miejsce na ognisko.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Schroniska na Przełęczy Okraj:

Schronisko na Przełęczy Okraj adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko na Przełęczy Okraj, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko na Przełęczy Okraj.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko na Przełęczy Okraj opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij