Przełęcz Okraj

Przełęcz Okraj leży na wysokości 1046 m n.p.m. Przebiega przez nią granica polsko - czeska. Przy dawnej strażnicy znajduje się schronisko PTTK "Na Przełęczy Okraj" z bufetem, noclegami i kantorem. Okraj jest węzłem szlaków (pieszych, kolarskich i narciarskich).

Po czeskiej stronie, na zboczach Kowarskiego i Lasockiego Grzbietu, rozciąga się miejscowość Mala Upa z wieloma wyciągami oraz trasami narciarskimi.

To miejsce serwuje gościom niesamowite widoki, zarówno podczas wjeżdżania/wchodzenia na szczyt Przełęczy, jak i na samej jej górze. Na miejsce dostać się można niebieskim szlakiem z Kowar (lub żółtym i zielonym – 8,5 km), Pieszo, droga ta zająć powinna ok. 2,5 h (w dół ok. 2 godz.). Na Przełęcz Okraj prowadzi również Droga Przyjaźni (czerwony szlak) z Równi pod Śnieżką – 10 km, co zajmuje około 2,5 h.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Istotny punkt na mapach turystycznych, w którym krzyżuje się wiele turystycznych szlaków pieszych, dla biegaczy narciarskich i tras rowerowych. Przełęcz Okraj leży na granicy państwowej. Po polskiej stronie leżą m.in. Kowary i Jarkowice, najbliżej zaś znajduje się schronisko na Przełęczy Okraj. Po czeskiej stronie - kameralny i ceniony ośrodek narciarski Malá Úpa.

Przełęcz Okraj adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Przełęcz Okraj, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Przełęcz Okraj.
  • Ulica
    Przełęcz Okraj
    Przełęcz Okraj mieści się przy ulicy Przełęcz Okraj w Karpaczu
  • 58-530 Kowary
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Przełęcz Okraj opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij