Park Miniatur Budowle Świata

Park Miniatur Budowle Świata to nie lada gratka dla wszystkich podróżników z sentymentem wspominających odwiedzone zabytki w przeróżnych zakątkach świata oraz dla tych, którzy chcieliby je dopiero zobaczyć. Wystawa mieści się w Mysłakowicach, nieopodal Jeleniej Góry i Karpacza. Przedstawione 28 modeli ukazuje budowle z pięciu kontynentów, zarówno te wciąż istniejące, jak i te już zburzone. Wszystkie z nich zostały jednak zaprezentowane, jak w czasach swojej świetności. Modele stworzono w skalach 1:25, 1:50 lub 1:100.

Artyści tworzący makiety, w swoich pracach nie pominęli nawet najdrobniejszych szczegółów i zdobień, opierając się o plany budowli, dokumentacje techniczne i fotografie rzeczywistych obiektów, co sprawia wrażenie idealnego pomniejszenia, doskonale znanych wszystkim zabytków.

Skrupulatnie wykonane zostały takie ikony architektury jak na przykład Partenon, Chiński Mur, Biały Dom, Tower Bridge, Wieża Eiffla, Tadż Mahal, Statua Wolności czy Big Ben. Paradoksalnie, tak małe twory jak miniatury wywierają na zwiedzających gigantyczne wrażenie. W dodatku, można poznać krótką historię każdego z zabytków, ponieważ przy każdej miniaturze umieszczono stosowne informacje.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Park jest czynny od kwietnia do listopada, w godzinach 10.00-18.00.

Zwiedzanie Parku trwa ok. 1 godziny. 

CENY BILETÓW:

BILET NORMALNY - 14,00zł 

BILET ULGOWY - 12,00zł (studenciemeryciosoby niepełnosprawnedzieci od lat 6 do lat 18)

DZIECI W WIEKU DO LAT 6 - WSTĘP BEZPŁATNY 

BILETY RODZINNE 

 • 2+1 – dwie osoby dorosłe i jedno dziecko w wieku od 6 do 18 lat - 35,00 zł
 • 2+2 – dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci w wieku od 6 do 18 lat 45,00 zł
 • 2+3 – dwie osoby dorosłe i troje dzieci w wieku od 6 do 18 lat 55,00 zł
 • 2+4 – dwie osoby dorosłe i czworo dzieci w wieku od 6 do 18 lat 60,00 zł

BILETY GRUPOWE

Grupy zorganizowane powyżej 15 osób - 11,00 zł

Grupy młodzieży szkolnej powyżej 20 osób - 9,00 zł

Opiekunowie/przewodnicy grup - wstęp bezpłatny

W CENIE BILETU: możliwość fotografowania, filmowania, parking, toalety.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Wspaniałe miejsce do odświeżenia wspomnień z podróży dookoła świata. Położony w Mysłakowicach park miniatur może być całkiem niezłą namiastką takiej wyprawy. Kilkadziesiąt starannie wykonanych w zmniejszonej skali modeli, przedstawia znane konstrukcje z różnych kontynentów (np. Chiński Mur, Biały Dom, Wieża Eiffla, Big Ben). Nie brakuje też tabliczek informacyjnych.

Park Miniatur Budowle Świata adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Miniatur Budowle Świata, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Miniatur Budowle Świata.
Ceny biletów / cennik wejść do Park Miniatur Budowle Świata. Redakcja serwisu www.karpacz.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 12 zł
  Park Miniatur Budowle Świata cena biletu ulgowego: 12 zł
 • 14 zł
  Park Miniatur Budowle Świata cena biletu normalnego: 14 zł
 • 35-60 zł
  Park Miniatur Budowle Świata cena biletu rodzinnego: 35-60 zł
 • Grupowy 11 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Miniatur Budowle Świata opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij