Pałac w Miłkowie

Miłków to duża wieś (jedna z najstarszych w Karkonoszach), znajdująca się pomiędzy Jelenią Górą, a Karpaczem. To właśnie tu, w drugiej połowie XVII wieku, a dokładniej w 1667 roku, Carl Heinrich von Zierotin polecił wznieść spory, barokowy, dwukondygnacyjny pałac, założony na planie podkowy i nakryty dachem mansardowym.

Swój klasycystyczny styl i wygląd,Pałac w Miłkowie zawdzięcza jednak komu innemu, bo Johannowi Nepomucenowi Lodron-Laterano, który to odbudował budowlę, po mającym miejsce w 1768 roku pożarze. Wtedy też założono dookoła park krajobrazowy.

Następne zmiany wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego pałacu, miały miejsce dopiero w XIX wieku i wprowadzili je podczas remontu kolejni właściciele - rodzina Matuschka.

Pałac, przed II Wojną Światową należał jeszcze do rodziny von Schmettau. Po 1945 roku natomiast, wykorzystano jego wnętrza jako dom wypoczynkowy, a następnie jako dom opieki. Zabudowania folwarczne natomiast, objął PGR.

Dziś, (już od 1990 roku) okazały Pałac w Miłkowie leży w prywatnych rękach i stanowi hotel i restaurację o nazwie Pałac Spiż.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Pierwotnie barokowa rezydencja, wybudowana i urządzona zgodnie z życzeniem Carla Heinricha von Zierotina w 1667 roku. Po poważnym pożarze w 1768 r. odbudował ją Johann Nepomucen Lodron-Laterano, już w stylistyce klasycystycznej. W tym samym czasie powstał piękny park krajobrazowy. Aktualnie pałac w Miłkowie służy jako wygodny hotel i wykwintna restauracja.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Pałacu w Miłkowie:

LINK DO PANORAMY
Pałac w Miłkowie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pałac w Miłkowie, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pałac w Miłkowie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pałac w Miłkowie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij