Pałac Smyrna

Pałac Smyrna wzniesiono w centrum dzisiejszych Kowar, w połowie XVIII w., na zlecenie bogatego urzędnika. Projekt budowli założono na planie prostokąta i nakryto wysokim, czterospadowym dachem. Pod koniec XIX w. rezydencję zmodernizowano, teren ją okalający ogrodzono, a także wymieniono okna i drzwi wychodzące na zewnątrz.

W latach dwudziestych XX wieku zamieszkiwał tu ówczesny dyrektor kowarskiej fabryki dywanów Wladymir Roucha. W latach 1927-1936 wprowadził się tu natomiast mistrz maszynowni Alojzy Herschke. Następnie, do roku 1945, w pałacyku mieszkał warz z rodziną dyrektor Henryk Goriss.

Kolejnym przeznaczeniem budowli było pełnienie funkcji przychodni zdrowia, by w końcu, w 1998 roku kupił ją prywatny właściciel, tworząc w jej wyremontowanych wnętrzach hotel z restauracją Smyrna.


NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Stylowy dworek stojący w centrum Kowar. Posiadłość wybudowano - najprawdopodobniej - w połowie XVIII stulecia, na życzenie i potrzeby ważnego i bogatego urzędnika. W rezydencji mieszkali m.in. dyrektorzy miejscowej fabryki dywanów, Wladymir Roucha czy Henryk Goriss. Aktualny właściciel w wyremontowanym Pałacu Smyrna otworzył klasowy hotel z restauracją.

LINK DO PANORAMY
Pałac Smyrna adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pałac Smyrna, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pałac Smyrna.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pałac Smyrna opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij