Pałac Nowy Dwór - Radociny

Pałac Nowy Dwór - Radociny zbudowany został w 1507 roku na polecenie ówczesnego właściciela Kowar hrabiego Caspara von Schaffgotscha. Dopiero w czasach wojny trzydziestoletniej, dwór opuścił "ręce" Schaffgotschów i przeszedł na własność hrabiego Procopa Czernian von Chudenitza.

W XVII wieku miała miejsce pierwsza gruntowna przebudowa. W trakcie kolejnej w XIX wieku nadano pałacowi charakter neogotyckiego zameczku, otoczonego XIX-wiecznym parkiem.

W 1913 roku miały miejsce kolejne prace remontowe i dwór przekształcił się w lazaret (z inicjatywy Teodory von Reuss). Po zakończeniu II Wojny Światowej w pałacu mieścił się dom wczasowy, a następnie Instytut Energii Jądrowej.

Nowy Dwór znajduje się obecnie w prywatnych rękach i jest niedostępny do zwiedzania.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Posiadłość na terenie dzisiejszych Kowar powstała w 1507 roku, na życzenie właścicieli dóbr ziemskich Schaffgotschów. Rezydencja była wielokrotnie przebudowywana (obecnie reprezentuje styl neogotycki), pełniła również inne funkcje, jak dom wczasowy, szpital polowy czy Instytut Energii Jądrowej. Dziś pałac Nowy Dwór-Radociny jest niedostępny dla turystów.

LINK DO PANORAMY
Pałac Nowy Dwór - Radociny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pałac Nowy Dwór - Radociny, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pałac Nowy Dwór - Radociny.
  • Ulica
    Zamkowa
    Pałac Nowy Dwór - Radociny mieści się przy ulicy Zamkowa w Karpaczu
  • 58-530 Kowary
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pałac Nowy Dwór - Radociny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij