Pałac Dębowy

U podnóża Gór Sokolich, w niewielkiej wiosce Karpniki, koło Jeleniej Góry i Kowar mieści się niezwykle urokliwy Pałac Dębowy, który dziś jest własnością prywatną i nie jest niestety udostępniony do zwiedzania, jednak zawsze można pooglądać jego ciekawe kształty z zewnątrz.

Ta trzykondygnacyjna rezydencja wzniesiona została z cegły, w 1875 roku, z polecenia marszałka księstwa Hesji - barona Urlicha de Tanneux von Saint Paul-Illaire, na ziemi ofiarowanej mu przez księcia pruskiego Adalberta. Stropy przykryto spadzistymi dachami, zaś elewację budynku od strony południowej, zdobiła wieża i ryzalit z wykuszem.

Pałac Dębowy otaczał niegdyś przepiekny park krajobrazowy, z egzotyczną roślinnością, projektu barona von Saint-Paula. Do końca wojny, czyli do roku 1945, obiekt pięciokrotnie zmieniał swoich właścicieli, wśród których znalazła się nawet Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Kalisz (w czasach Polski Ludowej w Pałacu Dębowym stacjonowały na koloniach dzieci pracowników WSK).

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Wybudowany w 1875 roku, na zlecenie marszałka księstwa Hesji. Tę zaszczytną funkcję pełnił wówczas baron Urlich de Tanneux von Saint-Paul Illaire. Rezydencja w Karpnikach ma trzy kondygnacje, spadzisty dach i wieżyczkę. Niegdyś pałac Dębowy był otoczony parkiem z egzotycznymi roślinami. Teraz znajduje się w rękach prywatnych i nie jest udostępniany turystom.

Pałac Dębowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pałac Dębowy, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pałac Dębowy.
  • Ulica
    Stawowa 12, Karpniki
    Pałac Dębowy mieści się przy ulicy Stawowa 12, Karpniki w Karpaczu
  • 58-533 Mysłakowice
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pałac Dębowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij