Nartostrada Złotówka

Nartostrada Złotówka jest przez wielu uważana za najbardziej atrakcyjną z całego kompleksu Śnieżka. Nie jest jednak tak łatwo się na nią dostać. Aby tam dotrzeć z samego dołu kompleksu Śnieżka, trzeba bowiem dojechać na górną stację Liczykrupy, przejechać do dolnej stacji Euro, skąd dojechać do dolnej stacji Grosika, z którego z kolei dotrze się wyciągiem bezpośrednio na Złotówkę.

Złotówka dysponuje dwuosobowym wyciągiem orczykowym, o długości 747 metrów i przepustowości 1200 osób na godzinę. Różnica poziomów wynosi tu natomiast 142 metry.

Na trasie tej, ze względu na dużą przestrzeń można rozwinąć naprawdę duże prędkości. Jest to również najszersza nartostrada w kompleksie, która w pewnym miejscu ma około 400 metrów szerokości.

Złotówka jest bez wątpienia najpiękniejszym miejscem przeznaczonym do jazdy na nartach czy na snowboardzie w Karpaczu. Po prawej rozciągają się widoki na skały prowadzące do „Małego i Wielkiego Stawu”, po lewej zaś można podziwiać widok na „Kopę” i „Biały Jar” i przepięknie ośnieżone drzewa. Wysokie położenie trasy sprawia, że miejsce to jest często mocno nasłonecznione, a tuż poniżej znajdują się chmury.

Więcej o: Złotówce.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Karnety narciarskie w okresie od 01.03.2015 do końca sezonu

Rodzaj biletów

Od poniedziałku do czwartku

Piątek, sobota, niedziela

Karnet 1 dniowy

30 zł

35 zł

Karnet 2 godzinny

30 zł

Kolej 2-os Liczykrupa dla narciarzy – 1 wjazd

8 zł


Karnety narciarskie w okresie od 01.03.2015 do końca sezonu

Rodzaj biletów

Osoby dorosłe

Dzieci / młodzież do lat 18

Karnet 1 dniowy

60 zł

55 zł

Karnet 3 godzinny

45 zł

40 zł

Karnet 2 godzinny

30 zł

Kolej 2-os Liczykrupa dla narciarzy – 1 wjazd

8 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.
Nartostrada Złotówka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Nartostrada Złotówka, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Nartostrada Złotówka.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Nartostrada Złotówka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij