Narciarstwo biegowe

Narciarstwo klasyczne czyli "biegówki", choć wciąż niedoceniane, zaczynają się cieszyć w Polsce coraz większą popularnością. Być może to dzięki sukcesom naszych sportowców w tej dziedzinie coraz więcej z nas wybiera tę formę rekreacji, a być może zaczynamy dostrzegać, że zima to nie tylko zjazdówki, ale także obcowanie z przyrodą na nartach biegowych.

W Karpaczu wybrać można jedną z dwóch dobrze przygotowanych tras biegowych:

  • Szlak turystyczny do uprawiania turystyki letniej i zimowej w Karpaczu, którego początek znajduję się przy ośrodku wypoczynkowym Stokrotka przy ul. Karkonoskiej 54. W zimie przygotowana jest na nim pętla o długości 2500 metrów oraz założone są ślady do uprawiania właśnie narciarstwa biegowego. Na miejscu jest także możliwość wypożyczenia sprzętu do biegówek w wypożyczalni.
  • Kolejna trasa ma swój początek przy górnej stacji kolei linowej na Kopę i kieruje się po polskiej i czeskiej części Karkonoszy, tworząc jedną większą lub dwie mniejsze pętle między Domem Śląskim, Spaloną Strażnicą, Pod Małym Szyszakiem oraz Lucni Bouda. Trasy są oznakowane pomarańczowymi tabliczkami wskazującymi kolor szlaku i długości odcinków trasy. Wypożyczalnia sprzętu znajduje się przy schronisku Dom Śląski.
NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Jedna z dwóch podstawowych konkurencji narciarstwa klasycznego, zdecydowanie przystępniejsza niż narciarstwo zjazdowe. Biegówki stają się coraz popularniejszą aktywnością. Pod Karpaczem można wskazać przynajmniej 2 dobre trasy: 2,5-kilometrową pętlę przy Karkonoskiej 54 i pomarańczowe szlaki wokół Domu Śląskiego i górnej stacji wyciągu na Kopę.

Narciarstwo biegowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Narciarstwo biegowe, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Narciarstwo biegowe.
  • Ulica
    Karkonoska
    Narciarstwo biegowe mieści się przy ulicy Karkonoska w Karpaczu
  • 58-540 Karpacz
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Narciarstwo biegowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij