Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmanów

Obecne Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmanów to dom pisarzy - braci Hauptmannów, kupiony przez nich w 1890 roku, w otoczeniu rozległego parku/ogrodu. Sławni bracia - noblista Gerhart (nagrodę otrzymał za całokształt twórczości w 1912 roku) i charyzmatyczny Carl (autor „Księgi Ducha Gór”) ściągali do swego domu znanych przedstawicieli sztuki i kultury z wielu europejskich państw.

Po ich śmierci, postanowiono otworzyć w ich przesiąkniętym artyzmem domu - muzeum, w którym znajdują się eksponaty będące spuścizną po pisarzach, karkonoskie pejzaże przedwojennych malarzy, obrazy Wlastimila Hofmana i prace współczesnych artystów ze stowarzyszenia "Nowy Młyn".

Dookoła muzeum rozciąga się także 4,5 hektarowy park założony przez Carla Hauptmanna, zmodernizowany w 2011 r. – „Park Ducha Gór”, także udostępniony do zwiedzania. Spacerować można w nim po malowniczych alejkach o długości około 1 km, pomiędzy 5 domkami tematycznymi o przeróżnym charakterze

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Od 1890 roku posiadłość znanych i zasłużenie docenianych pisarzy. Hauptmannowie prowadzili tu ożywione spotkania i dyskusje z innymi ludźmi sztuki. Po śmierci literatów budynek zachował artystyczny klimat. Zgromadzono tu cały szereg dzieł i pamiątek, nie tylko po dawnych właścicielach. W 2011 r. otworzono dla zwiedzających ciekawy, wielotematyczny Park Ducha Gór.

Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmanów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmanów, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmanów.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmanów. Redakcja serwisu www.karpacz.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 1-5 zł
    Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmanów cena biletu ulgowego: 1-5 zł
  • 1-10 zł
    Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmanów cena biletu normalnego: 1-10 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmanów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij