Miejskie Muzeum Zabawek

Karpacz może się poszczycić jednym z nielicznych w Polsce Muzeum Zabawek, które prezentują unikalną w skali światowej kolekcję lalek i zabawek z całego świata. Zbiór liczy ponad 2,5 tysiąca - powstałych na przestrzeni 200 lat - eksponatów. Najliczniejszą część ekspozycji stanowi podarowana Karpaczowi kolekcja Henryka Tomaszewskiego - wybitnego artysty, twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zgromadzony zbiór, owoc wieloletnich poszukiwań i pasji kolekcjonerskiej, artysta przekazał aktem darowizny gminie Karpacz w 1994 r.

Rok później powstało Miejskie Muzeum Zabawek. Zabawki umieszczone są w gablotach. Tło każdej półeczki zostało pięknie wymalowane, tworząc bajkową scenerię, na tle której żyją lalki, odgrywając sceny "z życia wzięte". Na stałej ekspozycji prezentowanych jest ponad 2555 eksponatów, wśród których nie brakuje również zabawek współczesnych. Najcenniejsze stoją w specjalnych domkach - makietach. Sceneria "Minidomków" pobudza wyobraźnię dzieci, a dorosłym pozwala powrócić w świat dzieciństwa.

Około 80 tysięcy turystów rocznie podziwia niezwykłe lalki i zabawki w Muzeum Zabawek w Karpaczu. Na miejscu można zakupić widokówki przedstawiające najciekawsze lalki świata.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie w Muzeum Zabawek w Karpaczu. Warto zobaczyć czym kiedyś bawiły się dzieci. Można też uczestniczyć w warsztatach. Polecam!

Edyta

Muzeum Zabawek Karpacz - nam się podobało, na tyle że wracamy i wracać będziemy. Za każdym razem odkrywamy coś nowego.

Ewa

Dodaj opinię
 • Bilet ulgowy – 5 zł (dzieci od 7 roku życia, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści)
 • Bilet normalny – 10 zł
 • Wejścia grupowe: na 10 osób – 1 opiekun bezpłatnie
 • Grupy prosimy o wcześniejszą rezerwację
 • Dla grup z Domów Dziecka, Domów Opieki i Domów Specjalnej Troski – wejścia bezpłatne w niedzielę
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Imponująca kolekcja, licząca ponad 2,5 tys. lalek, kolejek, samochodzików, klocków, bączków, domków i tych wszystkich przedmiotów, które pobudzają wyobraźnię i przynoszą mnóstwo radości najmłodszym. Niektóre zabawki liczą sobie ok. 200 lat. Większość zbiorów to efekt osobistej pasji Henryka Tomaszewskiego. W ramach muzeum działa sklepik z niezwykłymi pamiątkami.

KM Studio może wykonać film promocyjny Miejskiego Muzeum Zabawek kamerzysta na wesele Wrocław

LINK DO PANORAMY
Miejskie Muzeum Zabawek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Miejskie Muzeum Zabawek, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Miejskie Muzeum Zabawek.
Ceny biletów / cennik wejść do Miejskie Muzeum Zabawek. Redakcja serwisu www.karpacz.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 5 zł
  Miejskie Muzeum Zabawek cena biletu ulgowego: 5 zł
 • 10 zł
  Miejskie Muzeum Zabawek cena biletu normalnego: 10 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Miejskie Muzeum Zabawek opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij