Kościół p.w. Nawiedzenia NMP

Ciężko w to dziś uwierzyć, jednak ponad sto lat temu Karpacz nie posiadał kościoła katolickiego. Miejscowość należała do parafii Miłków, a msze święte odbywały się w budynku szkoły katolickiej. Poprzez zabiegi architektoniczne szkole z zewnątrz próbowano nadać wygląd kaplicy. Obecnie budynek ten znajduje się naprzeciwko świątyni, a o jego dawnym charakterze świadczy figura Chrystusa i krzyż.

Pozwolenie na budowę karpackiego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny wydano w 1900 roku, a jego poświęcenie miało miejsce dokładnie dziesięć lat później. Cebulasty hełm oraz sylwetka świątyni nawiązują do tyrolskiego budownictwa epoki baroku. W 1979 roku rozpoczęto rozbudowę budowli. Wnętrze kościoła, stanowi późnobarokowy ołtarz z obrazem Nawiedzenia NPM z bocznymi figurami św. Piotra i św. Antoniego. W starszej części kościoła znajduje się pięć witraży przedstawiających: św. Henryka, św. Teodora, św. Bronisławę, św. Bernarda i św. Benedykta.

Świątynia znajduje się przy samym deptaku, w centrum Karpacza.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Pierwsza katolicka świątynia w obrębie Karpacza, wybudowana dopiero w pierwszych latach XX stulecia. Parafię Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny erygowano w 1910 roku. Architektonicznie kościół również jest interesujący. Budynek z cebulastą kopułą na wieży, już na stałe wpisał się w miejski krajobraz. W środku uwagę zwracają ołtarz z rzeźbami oraz witraże.

LINK DO PANORAMY
Kościół p.w. Nawiedzenia NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół p.w. Nawiedzenia NMP, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół p.w. Nawiedzenia NMP.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół p.w. Nawiedzenia NMP opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij