Kosciół Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kościół Najświętszego Serca Jezusa powstał jako świątynia ewangelicko–augsburska. Uroczystego poświęcenia świątyni dokonano w 1908 roku. Po II Wojnie Światowej, kościół służył katolikom. Obecnie pełni funkcję kościoła pomocniczego parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

We wnętrzu budowli, na uwagę zasługuje piaskowcowy ołtarz wraz z tryptykiem ołtarzowym. Tutejszą ambonę wykonano w cieplickiej szkole snycerskiej. Zdobiące ją drzeworyty przedstawiają sceny z Ewangelii. Część z nich posiada w tle karkonoskie pejzaże. Ciekawostką jest obraz przedstawiający św. Antoniego na tle Karkonoszy. Na uwagę zasługują również kasetonowy strop ozdobiony roślinnymi motywami, a także witraże w prezbiterium z wyobrażeniami św. Pawła i Mojżesza.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Pierwotnie wybudowany jako parafia ewangelicko-augsburska, wyświęcona w 1908 roku. Później świątynię tę “przejęli” katolicy, a aktualnie służy ona parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny jako kościół pomocniczy. Szczególnie warte zobaczenia są w nim obraz św. Antoniego na tle Karkonoszy, piaskowcowy ołtarz z trzema scenami z Ewangelii oraz witraże.

LINK DO PANORAMY
Kosciół Najświętszego Serca Pana Jezusa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kosciół Najświętszego Serca Pana Jezusa, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kosciół Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kosciół Najświętszego Serca Pana Jezusa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij