Karkonoskie Tajemnice

Odkryj Karkonoskie Tajemnice! W podziemiach wystawy Karkonoskich Tajemnic, zaaranżowanych przez artystów światowej sławy, poznać można legendy i przekazy, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Dzięki osiągnięciom współczesnych technologii, zwiedzający mają okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach.

W siedzibie Ducha Gór, strzeżonej przez ogromną rzeźbę Władcy Karkonoszy, nie zabrakło także miejsca dla tajemniczego kostura, niezwykłego laboranta, hutników, Walończyków i wielu innych postaci, z których słyną Karkonosze. Podziemia pełne są sekretnych przejść i magicznych urządzeń.

Wszystko zaczęło się w 2011 roku, kiedy to podczas prac budowlanych na terenie Karpacza odkopano tajemniczy przedmiot. Przypominał on wyglądem sporych rozmiarów berło. Przedmiot ten przekazano do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań. Wieść o odkryciu w mgnieniu oka obiegła portale internetowe oraz krajowe media, a samo znalezisko otrzymało miano kostura Ducha Gór. To długa na 2,2 metra drewniana na laska, z osadzonym w głowicy kryształem górskim o długości 19 centymetrów. Wkrótce, badacze określili wiek przedmiotu na około 100 lat. Kostur, zaczęto wiązać z pomnikiem Ducha Gór, który zniknął z Karpacza po 1945 roku. Odkrycie stało się motorem napędowym dla całego projektu. To był znak, że w tym miejscu powinno powstać muzeum poświęcone karkonoskim tajemnicom i skarbom.

Wystawa otwarta jest codziennie (oprócz 1 listopada), w godzinach 10.00-18.00.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek

Karkonoskie Tajemnice Karpacz - dla dzieci, dla dorosłych, dla wszystkich!

Edyta

Dodaj opinię
  • Dzieci - 15 zł
  • Dorosli - 19 zł
  • Grupy zorganizowane: 12 zł


Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Kto pragnie zgłębić regionalne podania, legendy i mniej lub bardziej prawdopodobne historie, chyba nie znajdzie ciekawszego miejsca. Już przy wejściu do Karkonoskich Tajemnic wita imponująca rzeźba Ducha Gór, a w środku czekają m.in. hutnicy, laboranci, Walończycy, sekretne przejścia i magiczne przyrządy. Wszystko przedstawione za pomocą multimedialnych ekspozycji.

LINK DO PANORAMY
Karkonoskie Tajemnice adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Karkonoskie Tajemnice, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Karkonoskie Tajemnice.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Karkonoskie Tajemnice opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij