Karkonoskie Drezyny Ręczne

Zamknięcie linii kolejowej do Karpacza w 2000 r. było wielce kontrowersyjną decyzją. Już po chwili wysypały się inicjatywy przywrócenia ruchu pociągów do turystycznej stolicy Karkonoszy. Jednym z najciekawszych pomysłów ożywienia historycznej trasy było uruchomienie nowej atrakcji w mieście - wycieczek drezynami.

Charakterystyka torów w okolicach Karpacza jest niezwykle interesująca - nie dość, że znajdują się bardzo wysoko (sporo powyżej poziomu 500 m n.p.m.), to jeszcze są wyjątkowo “strome” - nawet 5,16% nachylenia. Przez to pokonanie ich na drezynie stanowi niemałe wyzwanie.

Trzeba przyznać, że drezyniarze nie mają w Karpaczu lekko - ani jeżdżący pojazdami podróżni, ani gospodarze całego przedsięwzięcia. Pomimo różnorakich przeszkód, co jakiś czas opracowywane i wprowadzane są nowe idee - np. ustawienie zabytkowego wagonu mieszkalnego, który miałby służyć za zaplecze techniczne dla drezyn oraz mini-muzeum, prezentujące burzliwe dzieje linii kolejowych w Karpaczu.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Przejażdżka drezyną - 5 zł od osoby

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Świetny pomysł na przywrócenie opuszczonej linii kolejowej do świata żywych, a w planach - pierwszy etap w kierunku powrotu regularnych pociągów. Jazda drezyną w Karpaczu to niezła, choć wyczerpująca zabawa. A to dzięki charakterystyce (ponad 5% nachylenia) tutejszych torów. KDR systematycznie dostarczają nowych atrakcji, np. mini-muzeum w zabytkowym wagonie.

Karkonoskie Drezyny Ręczne adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Karkonoskie Drezyny Ręczne, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Karkonoskie Drezyny Ręczne.
Ceny biletów / cennik wejść do Karkonoskie Drezyny Ręczne. Redakcja serwisu www.karpacz.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Karkonoskie Drezyny Ręczne cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Karkonoskie Drezyny Ręczne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij