Herbaciarnia w Bukowcu

W jednym z najładniejszych parków krajobrazowych kotliny Jeleniogórskiej, okalającym Pałac w Bukowcu, za zabudowaniami folwarcznym znajduje się miejsce, z którego rozciąga się przepiękny widok na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę...

To Belweder, przypominający grecką świątynię, zwany również Herbaciarnią. Ta zaskakująca nieco swą formą budowla, została wzniesiona na przełomie XVIII i XIX wieku, kiedy to rodzina Redenów, w których posiadaniu była wówczas cała posiadłość pałacowa, postanowiła zorganizować wokół majątku malowniczy, idealny do romantycznych i wyciszających spacerów park. Wśród stawów, wieży i innych pawilonów parkowych powstała wówczas również Herbaciarnia, zbudowana tak naprawdę specjalnie dla żony hrabiego von Reden - Fryderyki z domu von Riedel zu Eisenbach.

To właśnie tu ulokowano jej bibliotekę i prowadzono długie rozmowy przy herbacie, z oszałamiającym widokiem na góry. Dziś, w weekendy również można napić się tu aromatycznej herbaty i poczuć dawny klimat tego urokliwego miejsca.


NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Pałac w Bukowcu może się pochwalić jednym z najwspanialszych parków spośród wszystkich posiadłości w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Charakterystycznym punktem tego pięknego, zielonego terenu jest usytuowana na szczycie wzniesienia willa, nazywana właśnie Herbaciarnią. Swoim wyglądem nawiązuje do antycznej, greckiej świątyni. Powstała na przełomie XVIII i XIX wieku.

LINK DO PANORAMY
Herbaciarnia w Bukowcu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Herbaciarnia w Bukowcu, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Herbaciarnia w Bukowcu.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Herbaciarnia w Bukowcu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij