Miejska Kolej Linowa na Kopę

Aby przyspieszyć i ułatwić turystom zdobywanie szczytu Śnieżka, w 1959 roku zbudowano Miejską Kolej Linową, którą można wjechać na Kopę - 1375 m n.p.m i stamtąd już przejść spacerkiem do Domu Śląskiego i na Śnieżkę. Długość tej kolejki krzesełkowej to 2229 metrów. Różnica poziomów wynosi 530 metrów, a wjazd na górę zajmuje około 15-20 minut. Wyciąg jest w stanie przewieźć około 600 osób na godzinę.

Dolna stacja wyciągu znajduje się na terenie Białego Jaru, na wysokości 820 m n.p.m. i czynna jest w godzinach 8:30-15:30

W zimie obszar kolejki pełni także funkcję stoku i wyciągu narciarskiego Kopa-Złotówka.

Ze względu na dużą wysokość na której zawieszone są krzesełka, jadąc przez te kilkanaście minut wyciągiem, można do woli podziwiać zapierające dech w piersiach zielone, górskie krajobrazy.


UWAGA - Miejska Kolej Linowa na Kopę od marca 2017 przechodzi gruntowną modernizację. Zakończenie prac i ponowne uruchomienie kolejki planowane jest na wiosnę 2018.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek

Miejska Kolej Linowa na Kopę Karpacz to z pewnością spore udogodnienie... Bardzo przydały by się dwuosobowe krzesełka...

Ewa

Dodaj opinię

Bilety turystyczne (na Kopę)

 normalnyulgowy
wjazd25 zł20 zł
wjazd i zjazd30 zł24 zł
zjazd10 zł6 zł
grupy szkolne powyżej 15 osób (do 18 roku życia)18 zł - wjazdowy
22 zł - w obie strony
 
przewodnicki*6 zł 
inwalidzki**10 zł 
bagażowy7 zł 

ZAKUP BILETU ULGOWEGO PRZYSŁUGUJE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ DO LAT 18 PO OKAZANIU WAŻNEJ LEGITYMACJI DZIECI DO LAT 7 PRZEWOŻONE SĄ BEZPŁATNIE NA KOLANACH OSOBY DOROSŁEJ
* Bilet przewodnicki przysługuje Przewodnikom Sudeckim prowadzącym grupy.
** Bilet inwalidzki: I i II grupa ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności po okazaniu legitymacji (białej ze zdjęciem)

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.
LINK DO PANORAMY
Miejska Kolej Linowa na Kopę adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Miejska Kolej Linowa na Kopę, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Miejska Kolej Linowa na Kopę.
Ceny biletów / cennik wejść do Miejska Kolej Linowa na Kopę. Redakcja serwisu www.karpacz.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 20 zł
    Miejska Kolej Linowa na Kopę cena biletu ulgowego: 20 zł
  • 25 zł
    Miejska Kolej Linowa na Kopę cena biletu normalnego: 25 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Miejska Kolej Linowa na Kopę opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij