Młyn Miłości

W Karpaczu Górnym, przy ul. Karkonoskiej 53 stoi miniaturowy młyn, zwany Młynkiem Miłości. Według legendy, dawno temu stał w tym miejscu prawdziwy młyn, a woda wybijająca pod nim miała cudowną właściwość odwzajemniania miłości. Wiedziała o tym doskonale córka ówczesnego młynarza, która zakochana w Duchu Gór pragnęła, by ten napił się magicznej wody.

Legenda przetrwała do dziś i obecnie, pod młynkiem spotkać można całujące się zakochane pary. Wszystko po to, aby mieć pewność dozgonnej miłości swej drugiej połówki.

Stary młyn zmodernizowano pod koniec 2012 roku, według pomysłu Janusza Motylskiego i można go już podziwiać w nowej odsłonie. 60 lat wcześniej natomiast, mały wiatrak wybudował Pan Władysław Przytuls, kierownik DW Syrena, przy którym ulokowana jest ta niewielka budowla.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Miniaturowa “fontanna” o nietypowym kształcie. A wszystko dzięki wciąż żywej legendzie, według której woda przepływająca przez stojący tu niegdyś młyn nabierała fantastycznych właściwości. Konkretniej - odwzajemnienie miłości po jej wypiciu. Tym samym w okolicy kręci się sporo zakochanych par. Młynek powstał w latach ‘60, a w 2012 r. doczekał się odnowienia.

Młyn Miłości adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Młyn Miłości, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Młyn Miłości.
  • Ulica
    Karkonoska 53
    Młyn Miłości mieści się przy ulicy Karkonoska 53 w Karpaczu
  • 58-540 Karpacz Górny
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Młyn Miłości opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij