Góry Sokole

Jest to sześciowierzchołkowy masyw górski przynależący do Rudaw Janowickich. Najbardziej znanymi, a zarazem najwyższymi szczytami są "bliźniacze" Sokolik (623 m n.p.m.) i Krzyżna Góra (654 m n.p.m.).

Na licznych skałkach w Górach Sokolich przygotowywali się do swoich wypraw znani himalaiści m.in. Wanda Rutkiewicz. Jest to jedno z najlepszych miejsc do rozpoczęcia przygody z pionowym światem.

Przy okazji spaceru warto odwiedzić malownicze schronisko PTTK "Szwajcarka".

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Jeden z najciekawszych masywów górskich w pasmie sudeckich Karkonoszy. Składa się z sześciu szczytów, najbardziej charakterystyczne są bliźniaczo podobne Krzyżna Góra (654 m n.p.m.) i Sokolik (623 m). Góry Sokole są bardzo popularne wśród amatorów wspinaczki, a także większych zapaleńców - swego czasu do wypraw przygotowywała się tutaj sama Wanda Rutkiewicz.

Góry Sokole adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Góry Sokole, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Góry Sokole.
  • 58-520 Trzcińsko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Góry Sokole opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij