Karpacz jest jedną z piękniejszych i bardziej urokliwych miejscowości leżących w samym sercu Karkonoszy. Zlokalizowany jest u podnóża Śnieżki. Miejscowość zaprasza głównie amatorów wszelkich sportów zimowych – duża liczba wyciągów a także dwie skocznie narciarskie zapewniają atrakcje i ferie z adrenaliną. Latem staje się znakomitą baza wypadową od której rozpoczynają się spacerowe szlaki tych niewysokich gór oraz atrakcyjnym miejscem wypoczynku mającym do zaproponowania moc interesujących ewentów godnych górskiego kurortu. Świątynia Wang Muzeum Sportu i Turystyki czy Muzeum Zabawek to zdecydowanie obowiązkowe elementy wycieczek. Wyprawa na Śnieżkę o własnych siłach bądź przy pomocy wyciągu krzesełkowego jest wielką radością. Poza tym zapraszają – Western City czy Karkonoskie Drezyny Ręczne dzięki którym można wybrać się na wycieczkę po dawnej linii 340. Oprócz tych wielu atrakcji w Karpaczu znajdziemy godne uwagi restauracje oraz ogromny wybór wśród bazy noclegowej.
 
Rodzaj obiektu:
Szukaj po nazwie:
Cena do:

Słonecznik


    Komentarze
    Imię i nazwisko / nick:


    traveler - borowice: słyszałem coś, że na podstawie położenia słońca względem Słonecznika ludzie zamieszkujący Borowice określali kiedy jest południe, ale jak tam byłem, to z Borowic wogóle nie widać tych skał - coś ktoś pomylił? Zresztą często jest tak, że to późniejsi mieszkańcy dopasowują legende do już istniejących nazw. Nastepnym razem odwiedzę Karpacz, bo teraz zajrzałem tylko do Świątyni Wang, a i ta była już zamknięta. Do kwatery wróciłem pociemku. Trochę to głupio że Karpacz nie ma transportu do Borowic - najbliższej miejscowości.
    dodano 29 października 2007 o godz.:00:00
    134




lastminute - Karkonoski*** SPA - Zapraszamy na ferie 2012 - ostatnie miejsca. lastminute - Królowa Karkonoszy - PROMOCJA - nocleg z wyżywieniem tylko 55 zł lastminute - PERŁA - ** EURO 2012 TUŻ,TUŻ zapraszamy 75 761 64 19 ** - lastminute