Zjazd Saniami Rogatymi

Najbardziej znaną imprezą, z której słyną Kowary nie tylko w regionie, ale i na całym świecie, jest Zjazd Saniami Rogatymi z Przełęczy Okraj. W tej zimowej konkurencji biorą udział ekipy z licznych krajów. Startować może każdy.

Tradycyjna trasa Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi oraz miejsce imprezy "Wielki Festiwal Sanek" zlokalizowane są na Podgórzu. Start: Przełęcz Okraj (1046 m n.p.m.), meta znajduje się natomiast przy pętli autobusowej na Podgórzu.

Dodaj opinię

Niegdyś używane wyłącznie do zwożenia drewna z lasu po zimowym wyrębie. Dziś charakterystyczne dla regionu Karkonoszy (ale nie tylko tu) rogate sanie stanowią niemałą atrakcję turystyczną. Rok w rok na Przełęczy Okraj organizowany jest “Wielki Festiwal Sanek”, podczas którego tradycyjnie już odbywa się wyścig w ramach Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi.

Zjazd Saniami Rogatymi adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zjazd Saniami Rogatymi, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zjazd Saniami Rogatymi.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zjazd Saniami Rogatymi opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij