Wystawa Skarby Ziemi JUNA

Wystawa Skarby Ziemi JUNA w Karpaczu to miejsce, które przenosi zwiedzających do barwnego świata kamieni szlachetnych. Bogata ekspozycja obejmuje zbiory własne założycieli wystawy oraz minerały zebrane na podstawie współpracy z polskimi kolekcjonerami.

Obejrzeć tu można przepiękne i imponujących kształtów i rozmiarów okazy kolorowych ametystów, kwarców dymnych, fluorytów, chryzoprazów, agatów, kryształów górskich, lapisów lazuli z Pakistanu, jaspisów z Madagaskaru, kwarców z Maroka, a także malachitów z Kenii.

Wystawę, stworzyła w lipcu 2015 roku, rodzinna firma, założona przez Juliusza Naumowicza (Wielkiego Mistrza Walońskiego), od 1989 roku działająca aktywnie w branży mineralogicznej i nawiązująca do średniowiecznej tradycji walońskiej.

Od 1995 roku, rodzina Naumowiczów prowadziła Muzeum Ziemi JUNA, w zabytkowym budynku Karczmy Głodowej w Szklarskiej Porębie, gdzie prezentowano bogatą kolekcję minerałów z Polski i ze świata, zdobytą przez członków Bractwa Walońskiego. Niestety, w marcu 2015 roku, w budynku wybuchł pożar, który znacznie zniszczył Muzeum i jego zbiory. Obecnie budynek jest w trakcie mozolnej odbudowy.

Szczęśliwie, dzięki wsparciu wielu osób, 12 lipca 2015 r., otworzono w Karpaczu, w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy, przy ulicy Obrońców Pokoju, Wystawę Skarby Ziemi JUNA, w dużym stopniu opartą na ekspozycji Muzeum Ziemi JUNA oraz na prywatnych zbiorach kolekcjonerskich.

Dodaj opinię

WSTĘP WOLNY

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Zachwycający zbiór kryształów, minerałów, kamieni szlachetnych i innych bogactw, które skrywa w sobie Matka Ziemia. Eksponaty wszelkich rozmiarów, kolorów i wartości pochodzą z różnych zakątków świata, m.in. Pakistanu czy Kenii. Wystawa JUNA w Karpaczu tymczasowo zastępuje muzeum w Szklarskiej Porębie, którego budynek niemal doszczętnie spłonął w marcu 2015 roku.

Wystawa Skarby Ziemi JUNA adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wystawa Skarby Ziemi JUNA, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wystawa Skarby Ziemi JUNA.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wystawa Skarby Ziemi JUNA opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij