Schronisko Dom Śląski

Schronisko Dom Śląski znajduje się u podnóży Góry Śnieżki i stanowi popularny punkt odpoczynku, przed wdrapaniem się na jej szczyt. Dojść do schroniska najwygodniej jest poprzez wjazd kolejką linową na Kopę i stamtąd, spacerkiem 20 minut w stronę Śnieżki. W razie gorszych warunków pogodowych, gdy wyciąg jest zamknięty, do schroniska można dotrzeć także w około 1,5 godziny, czarnym szlakiem turystycznym, zaczynającym się przy dolnej stacji wyciągu.

Na Przełęczy pod Śnieżką, już w XVII w. stała buda służąca za schronienie turystom wędrującym na Śnieżkę. W 1946 r. schronisko to jako jedno z pierwszych w Karkonoszach, uruchomione zostało przez Dolnośląską Spółdzielnię Turystyczną, zapewniając 100 miejsc noclegowych turystom.

W pobliżu zachował się fragment tundry norweskiej z charakterystycznym wrzosem, któremu wiatr nie pozwala urosnąć wyżej jak 2-3 cm. Torfowiska na Równi po Śnieżką, nieopodal schroniska, należą do najwspanialszych w Europie. Funkcjonuje tu turystyczne przejście graniczne.

Schronisko Górskie Dom Śląski dysponuje łącznie 72 miejscami noclegowymi, można tu również posilić się przed dalszą wędrówką. Kuchnia serwuje bowiem na przykład pierogi ruskie, zestaw ze schabowym, naleśniki czy zupę gulaszową.

Dodaj opinię

Bardzo popularny, ostatni przystanek, na którym odpocząć mogą turyści przymierzający się do ostatecznego wdrapania się na szczyt Śnieżki. Dom Śląski jest w stanie przenocować 72 osoby. W placówce działa też mała restauracyjka, specjalizująca się w tradycyjnych daniach domowych. Pierwsze schronisko w tym rejonie wybudowano w XVII wieku, współczesne w 1946 roku.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Domu Śląskiego:

Schronisko Dom Śląski adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko Dom Śląski, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko Dom Śląski.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko Dom Śląski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij