Pałac Dębowy

U podnóża Gór Sokolich, w niewielkiej wiosce Karpniki, koło Jeleniej Góry i Kowar mieści się niezwykle urokliwy Pałac Dębowy, który dziś jest własnością prywatną i nie jest niestety udostępniony do zwiedzania, jednak zawsze można pooglądać jego ciekawe kształty z zewnątrz.

Ta trzykondygnacyjna rezydencja wzniesiona została z cegły, w 1875 roku, z polecenia marszałka księstwa Hesji - barona Urlicha de Tanneux von Saint Paul-Illaire, na ziemi ofiarowanej mu przez księcia pruskiego Adalberta. Stropy przykryto spadzistymi dachami, zaś elewację budynku od strony południowej, zdobiła wieża i ryzalit z wykuszem.

Pałac Dębowy otaczał niegdyś przepiekny park krajobrazowy, z egzotyczną roślinnością, projektu barona von Saint-Paula. Do końca wojny, czyli do roku 1945, obiekt pięciokrotnie zmieniał swoich właścicieli, wśród których znalazła się nawet Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Kalisz (w czasach Polski Ludowej w Pałacu Dębowym stacjonowały na koloniach dzieci pracowników WSK).

Dodaj opinię
Pałac Dębowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pałac Dębowy, zobacz gdzie w Karpaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pałac Dębowy.
  • Ulica
    Stawowa 12, Karpniki
    Pałac Dębowy mieści się przy ulicy Stawowa 12, Karpniki w Karpaczu
  • 58-533 Mysłakowice
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pałac Dębowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij