Krucze Skały

Krucze Skały znajdują się na wschód od centrumKarpacza, nad prawym brzegiem Płomnicy. Są one formacją skalną składającą się z granitognejsu i sięgają aż 25 metrów wysokości. W obrębie tych skałek występuje pegmatyt, który zawiera w sobie wiele cennych okazów mineralogicznych, a wśród nich nawet pięciocentymetrowe kamienie szlachetne jakie jak: fluoryt, dumortieryt, turmalin, ilmenit, szafir, biotyt i muskowit. U podnóża skał znajdują się dwie - częściowo naturalne - groty skalne o długości 8 metrów. Powstały one w wyniku eksploatacji właśnie gniazd pegmatytu, która miała miejsce w XIX wieku. 

Krucze Skały mogą być fantastycznym celem niedługiego spaceru, bowiem dojść można do nich z deptaku w centrum Karpacza w około 15-20 minut, kierując się drogowskazami ustawionymi od ulicy Skalnej, ścieżką odbijającą w prawo, za mostem na Płomnicy.

Formacja ta świetnie nadaje się także do uprawniania wspinaczki. Wytyczono tu kilka tras wspinaczkowych, wyposażonych w stałe przeloty oraz stanowiska. Trasy te obejmują trzy fragmenty wychodni skalnych – małą ścianę, ścianę główną oraz ścianę za okapem.

Dodaj opinię
LINK DO FILMU
Dane teleadresowe
  • Kod pocztowy
  • Miejscowość 58-540 Karpacz
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
lastminute - Karkonoski*** SPA - Wielkanoc w Karkonoszach! ZAPRASZAMY! lastminute - Willa Malinka - ZAPRASZA od 17.09 do30.09. Apart.4-osobowy-2pokoje
  • Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu